Upozornění: tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

Nanopharma a.s. je technologická společnost působící v oblasti nanomateriálového inženýrství. Již od roku 2008 se společnost intenzivně věnuje výzkumu a vývoji nanovlákenných struktur pro niche klinické a technické aplikace.

Nanopharma si vybudovala silné know-how spočívající v elektrostatickém zvlákňování širokého spektra přírodních i syntetických polymerů a následném dodávání specifických užitných vlastností takto vyrobeným nanovlákenným vrstvám uplatněním řady funkcionalizačních technik a výrobních postupů. Díky tomu je společnost schopná připravovat 2D a 3D materiály na míru – ať již specifické buněčné linii, aktivní látce nebo konkrétnímu průmyslovému produktu.
V současné době Nanopharma expanduje lokálně i mezinárodně jako výzkumný a vývojový partner řady průmyslových a výzkumných organizací při realizaci jejich inovačních záměrů od konceptu až po pilotní testování.

 

2008 založení společnosti 
2010 spoluzaložení nanotechnologického klastru Nanoprogres
2011 zapojení do biotechnologické skupiny SinBio
2012 dokončení vývoje reprodukovatelných a škálovatelných technologií electrospinningu, zahájení komercializace
2013 Start-Up of the Year Award by the Czech Board of Global Entrepreneurship Week
2014 Best Board Award by the Czech Institute of Directors


sinbio  Nanopharma je členem české biotechnologické skupiny SinBio. V rámci ní úzce spolupracuje a realizuje synergie se společnostmi zaměřenými na buněčnou terapii a regenerativní medicínu v humánní i veterinární praxi.

 

 

nanoprogresNanopharma je zakládající člen předního českého nanotechnologického klastru Nanoprogres. V rámci klastru se spolupodílí na výzkumných projektech kolektivního výzkumu v oblasti přípravy a aplikace nanovlákenných materiálů.


mapa CR  Nanopharma působí v Pardubicích a dále v Praze a v Liberci, kde realizuje vývojovou, výrobní a obchodní činnost.