Silná orientace na vědu a výzkum nových perspektivních využití nanovlákenných struktur a schopnost rychle na tyto podněty reagovat představuje jednu z hlavních konkurenčních výhod společnosti. Výzkumně-vývojový tým úzce spolupracuje s obchodním a business development oddělením, tak aby byly nově iniciované aktivity podloženy dostatkem komplexních tržních dat. Toto organizační nastavení umožňuje i rychlé propojení technologických expertů naší společnosti s protějšky našich R&D partnerů a tedy i možnost flexibilně rozvíjet zajímavé kolaborativní projekty. Nanopharma v současné spolupracuje s řadou prestižních světových univerzit, výzkumných institucí a biotechnologických i výrobních společností a aktivně pracuje na navazování spolupráce s novými partnery. |
|
Nanopharma je příjemcem dotace v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), Výzva III programu podpory APLIKACE.
Multifunkční dermální krytí s řízeným uvolňováním aktivních farmaceutických ingrediencí pro kosmetologické a dermatologické terapie
Projekt „Multifunkční dermální krytí s řízeným uvolňováním aktivních farmaceutických ingrediencí pro kosmetologické a dermatologické terapie“ je zaměřen na výzkum a vývoj nového typu biodegradabilního dermálního krytí s řízeným uvolňováním aktivních farmaceutických ingrediencí (API) ve formách využitelných v oblasti kosmetologických a dermatologických zákroků (např. suché obličejové masky, kryty na vybrané oblasti těla, jako např. krku, dekoltu, stehen a abdominální oblasti). Výsledné kompozitní krytí kombinuje biodegradabilní ultralehký strip ve formě nanovláken, který je určen pro cílené topické a transdermální dodávání a řízené uvolňování API a regenerační funkci, zatímco dvě vnější vrstvy speciálně navržené netkané textilie poskytují lepší bariérové a mechanické vlastnosti.
Cílem projektu je vyvinout a preklinicky validovat prototypy dermálního krytí s řízeným uvolňováním API pro vybrané případy užití v oblasti kosmetologie a dermatologie.
Biosenzory na bázi funkcionalizovaných nanovláken
Projekt „Biosenzory na bázi funkcionalizovaných nanovláken“ je zaměřen na výzkum a vývoj polymerních biokompatibilních koaxiálních nanovláken, upravených pro cílenou detekci specifických molekul a umožňujících následné řízené uvolňování funkčních látek. Cílem projektu je vyvinout detekční systém vázaný v nanovlákenné matrix, který při reakci s cílovou látkou povede k indikaci pomocí specifických markerů, nebo k uvolnění funkčních látek z jádra koaxiálního nanovlákna. Aplikace komplexního detekčního systému je cílena primárně do oblasti zdravotnictví, kde umožní časnou indikaci řady onemocnění spojenou s okamžitou terapeutickou reakcí.
Biodegradabilní depotní systém pro cílené transdermální podávání biologicky aktivních látek
Projekt „Biodegradabilní depotní systém pro cílené transdermální podávání biologicky aktivních látek “ řeší výzkum a vývoj zcela nového typu biodegradabilního nosiče léčiv ve formě náplasti a kožního krytu synergicky kombinující dva typy pokročilých materiálů – keramických submikronových sfér a submikronových vláken. Biodegradabilní nosič ve formě náplasti je určen pro cílené dodávání a řízené uvolňování lidokainu (a dalších malých molekul), zatímco kožní kryt je určen pro cílené dodávání a řízené uvolňování velkých proteinů typu růstových faktorů. Cílem projektu je vyvinout a preklinicky validovat tento nový biodegradabilní depotní transdermální systém pro dodávání terapeuticky aktivních látek, který bude ve formě náplasti lokálně a řízeně uvolňovat modelové léčivo (lidokain) za účelem léčby neuropatické bolesti. V případě kožního krytu se bude jednat o biodegradabilní nosič specifických růstových faktorů a/nebo výtěžků z kmenových buněk, který bude využíván k léčbě kožních defektů, zejména popálenin.
Nanovlákenné nosiče aktivní látky pro fotodynamickou terapii slizničních lézí
Projekt „Nanovlákenné nosiče aktivní látky pro fotodynamickou terapii slizničních lézí“ je zaměřen na výzkum a vývoj inovativního nanovlákenného nosiče aktivačních látek pro fotodynamickou terapii zejména derivátů kyseliny aminolevulové určeného v kombinaci s laserovými paprsky pro cílenou fotodynamickou terapii slizničních lézí všech etáží trávicího traktu (v dutině ústní a ve střevě). Cílem projektu je získat a vhodnou formou ochránit podklady k výrobě, klinickému hodnocení a relevantním nově vyvinutým metodám kontroly kvality vyžadovaným SÚKL pro tyto inovativní přípravky a vyrobit validační šarže vyžadované pro schválení výroby.
Zajímá-li Vás spolupráce s Nanopharmou, kontaktujte nás přes náš kontaktní formulář v sekci kontakty nebo pište přímo Lilianě Berezkinové, ředitelce pro obchod a business development: .